O nás

SKIALP KLUB KRIVÁŇ vznikol 4. septembra 2006 zaregistrovaním na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky.

Ale toto všetko tomu predchádzalo:
VF Krivan Každý z nás sa venoval lyžovaniu a postupne sme jednotlivo prechádzali na skialpinizmus. Niektorí sme sa poznali už dlhšie a postupne sme spoznávali čoraz viac ľudí, ktorí sa venujú skialpinizmu. Keďže bývame na úpätí Malej Fatry, najčastejším cieľom našich túr bol Veľký Fatranský Kriváň (1709 m.n.m.) a Chleb (1647 m.n.m.). A ako to už býva zvykom, vždy po túre sa posedelo na chate pod Chlebom (1423 m.n.m.). Tu sme sa spoznali s ďalšími sklialpinistami a takto vznikli priateľstvá ktoré, držia do dnes. V tom čase začínal v oblasti Malého Fatranského Kriváňa robiť preteky SKIALP SUČANY. Keďže to je blízko tak sme sa tam boli pozrieť, niektorí sa aj zúčastnili. Veľmi sa nám to zapáčilo a nadchlo nás to. A tak sme vždy po nejakej túre a akcii plánovali ďalšie a ďalšie. To bol rok 2004.

Krížna 2005V roku 2005 sme začínali chodievať na skialpinistické preteky. Boli sme na Krížnej, potom nesmeli chýbať Sučany a ešte sme boli na Skialpfeste. Z roka na rok sme častejšie chodievali na skialpové túry a plánovali ďalšie. Postupne sa z nás stala super partia so spoločnými záujmami. Nielen v zime ale aj v lete. Bicykel, turistika, behy, duatlony, triatlony to všetko robíme a tým sa pripravujeme na zimnú sezónu.

Skialpfest2005A tak prišiel rok 2006. Zúčastnili sme sa postupne týchto pretekov: Krížna, Sučany, Červenec, Kubínska hoľa, Kráľová Hoľa, Skialpfest, Vertikal v Jasnej. Na týchto pretekoch sme sa registrovali ako jednotlivci pod rôznymi klubmi alebo obcami. A čoraz častejšie sme rozmýšľali nad založením klubu. Silvester 2006V tomto roku nastal ešte jeden veľký zlom, zorganizovali sme skialpinistické preteky v Malej Fatre - 0. ročník, bez toho aby sme vystupovali pod vlastnou organizáciou. Proste sme si povedali že taký pretek spravíme a keď to dokážu iný, tak aj my. 0. ročník sa konal 25.3., zúčastnilo sa tu 18 mužov a 1 žena. Už teraz sa tešíme na 1. ročník. Po preteku sme už boli na 100% rozhodnutý, že založíme klub. A teraz je to už skutočnosť, klub sa volá SKIALP KLUB KRIVÁŇ.

Anatomic - Lezecké steny-stavba

outdoortour _logo same.jpg
adam sport logo.png
skialp- lacnyskialp.sk.cdr10.jpg
erbturv.jpg
martin.png
logo atc.jpg
logo orezane 1.jpg
fotovyber